| Anonim31fgggg a întrebat:

cum pot slabi mai mult in partea dea jos a abdomenului si in solduri?
Fac sport zilnic si mananc sanatos. Slabesc peste tot mult in afara de partea asta, sfaturi?
Am auzit ca ajuta sa beau lamaie dimineata pe stomac-ul gol, e adevarat?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AnastasiaK a răspuns:

Nu poți. Slăbești peste tot, exact cum ai zis tu, în unele zone mai mult, în altele mai puțin, dar nu poți alege tu cum se duce grăsimea. Pur și simplu continui slăbirea până ai rezultate multumitoare si in zonele mentionate. Apoi, daca ti se pare ca esti prea slaba in alte zone, poti incepe sa lucrezi musculatura. La muschi e alegerea ta ce grupe lucrezi si cat astfel incat sa-ti modelezi corpul cum vrei, dar la slabire nu prea ai ce face.

Cat despre lamaie, nu pot spune ca ajuta. Are niste beneficii, cum ar fi aportul de vitamina C (nu cred ca trebuie sa scriu de ce si la ce e buna ca stim cu totii) si de pectină(in functie de cum consumi lamaia), care te poate face sa te simti mai "plină". Dar cam atat, niciun aliment nu produce vreun efect wow cand vine vorba de slabire.