| anonim_4396 a întrebat:

curand ma voi duce la sala cu tata, el face sala de la 15 ani, deci imi va fi de mare folos...
Însă aș vrea sa va intreb, pe cei care va pricepeti, cam in cat timp voi putea sa merg si singur? Adica sa lucrez fiecare muschi fara ajutorul cuiva, sa cunosc toate aparatele ca sa spunem asa?
Multumesc mult, astept un raspuns
Funda

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul se invata, totul e sa faci multe repetiti prin asta informatia intra in memoria de luna durata, filmeazate si vezi de mai multe ori pe pc, mereu sasi amintesti

| Mayar a răspuns:

La orice sala trebuie sa fie un fel de 'antrenor' : un tip care a facut si el sala multa si stie fiecare aparat la ce ii bun si cum trebuie setat in functie de persoana. E ca un fel de wikipedia ambulant al acelei sali. Il intrebi pe elwinking

| 1231242 a răspuns:

Zici ca te duci la gagici, fa exercitii de baza si parcurs vei adauga cele de izolare si intermediare.Bine asta daca vrei muschi, dar daca vrei gagici asta e altceva

| curioasa210 a răspuns:

La varsta potrivita. Depinde de tine si de corpul tau. daca lucrezi 1-2 ore pe saptamana iti va lua cam 6 luni sa cunosti aproape toate apratele. La muschi ar cam trebui sa lucrezi cu un antrenor personal deoarece el se pricepe si sa nu faci singur, de capul tau. Sper ca te-am ajutat.

| WorldTraveler2553 a răspuns (pentru curioasa210):

Merg in fiecare zi la sală, mai puțin Duminica, și stau câte o oră.