| alexionut45 a întrebat:

daca fac cardio dupa antrenamentul cu greutati imi va afecta cu ceva masa musculara?

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Si cica astia sunt culturisti. care nu stiu ca afecteaza cardio masa musculara o.O. ce patetici. dupa antrenament rezervele de glicogen ale corpului sunt diminuate, nu ai energie, cum face corpul rost de energie pentru cardio? aici afecteaza masa musculara. recomandat dupa antrenamentul pentru hipertrofie musculara minim 6 ore pauza pana la cel cardio. la fel si vice versa, faci cardio si pe urma hipertrofie. cu ce energie? de unde atat glicogen? alergi dupa 2 iepuri, nu prinzi nici unul.

| florynmondialul a răspuns (pentru JohnnyBi):

Serios? cica fugi dupa 2 iepuri si nu prinzi nici unul! tu faci cardio inainte sau dupa antrenament? daca da ti-a fost VREODATA afectata masa musculara?

| JohnnyBi a răspuns (pentru florynmondialul):

Eu nu mai fac cardio de 1 an si vreo 4 luni de cand nu mai pot dpdv medical

| Celcareajuta a răspuns:

Nu! Chiar e indicat sa bagi cardio happy Iti recomand 20 de minute inainte 20 dupa

| JohnnyBi a răspuns (pentru Celcareajuta):

20 inainte sa golesti glicogenul din corp, antrenament unde folosesti si restul ala de glicogen raman si 20 dupa. ca asa stii tu. 2 tipuri de antrenamente total diferite la un singur antrenament. sfat mai prost ca asta puteai sa dai?

| Celcareajuta a răspuns (pentru JohnnyBi):

Http://www.cristianmargarit.ro/......u-greutati si omu baga 15-45 de cardio dupa

Nu stiu daca sfatul meu e prost, oricum pentru mine cardio inainte e mai mult alergare usoara la banda inclinata. (Scuze! :D aici am gresit ca nu m-am gandit ca pentru el poate cardio e de intensitate mare)

| JohnnyBi a răspuns (pentru Celcareajuta):

Pai si are asta anii de performanta ai lui cristian margarit? are aceleasi scopuri de la antrenament?

| florynmondialul a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic masa musculara!