| proscanandrei70 a întrebat:

Daca mancam proteine dupa cardio, pierdem din masa musculara?

4 răspunsuri:
| TheWomanCat a răspuns:

Depinde de modul de functionare al organismului al fiecarei persoane

| SSJGohan3 a răspuns:

Depinde cate proteine ai mancat...in mod normal daca ai mancat peste valoarea kalorica care ai eliminat-o prin cardio nu ar trebui sa scazi in masa musculara ci doar din grasime..asta daca ai proteine low in carbo si cu multe proteine..lipidele nu prea conteaza, vezi ce proteine ai sa nu fie gainer ca nu rezolvi nimic si poate chiar scazi mai multa masa musculara decat grasimewinking

| mehai a răspuns (pentru SSJGohan3):

Daca ia gainer, de ce ar scade in masa musculara? probabil, daca ia doar gainer si nu tine cont de ce mananca tot restul zilei.

| mehai a răspuns:

Cu cat ai mai mare deficitul caloric intr-o zi, cu atat va trebui sa maresti cantitatea de proteine pe care o mananci zilnic, astfel incat sa pierzi cat mai putina masa musculara.