| AlinxYoutubxXxDDD a întrebat:

de cateva saptamani fac flotari acasa(7 serii a cate 30 de flotari)si as vrea sa stiu daca au aceleasi benefici ca cele in pumni sau cu mainile in forma de triunghi sau cum so numi...(va rog sa-mi spuneti beneficile tuturor)FUNDA ca-i pe gratishappy

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Principalul beneficiu al flotarilor este reprezentat de lucrarea muschilor spatelui precum si ai bratelor.

Faptul ca faci in pumni, in degete, in forma de ce vrei tu, sunt doar mici variatii care printre altele urmaresc sa intareasca si oasele pumnului, chestii din astea.

Depinde ce vrei sa obtii.

| SiLaS a răspuns (pentru cristimihailov):

Bravooo,aia este. Flotarile lucreaza muschii bratelori si ai spatelui, ai vreo treaba cu sportul sau comentezi si tu aiurea?

| cristimihailov a răspuns (pentru SiLaS):

Zi-le tu Dorele, asa pe intelesul tuturor...
Hai ca-s curios sa vad ce scoti din tine... ceva inteligent, galben flegmos sau ceva maroniu?

| SiLaS a răspuns (pentru cristimihailov):

Pai nu stiu de ce te dai destept, asta este nedumerirea mea...pentru cultura ta generala flotarile lucreaza 70% piept 15% triceps si 15% deltoidul anterior dar ce sa stie un idiot ca tine, stii tu vorba aia "prostul nu e prost destul pana nu e si fudul", trebuia sa te dai putin in spectacol ca le ai cu sportul dar nu prea ti-a iesit.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce beneficii? sper ca nu incerci sa pui muschi cu flotari, cum fac copiii mici