| NuMaContrazice a întrebat:

de ce nu mai fac febra musculara? straight face
Adica inainte, cand faceam exercitii faceam febra, dar dupa m-am oprit o perioada (vreo luna) si acum am inceput din nou de vreo 3 sapt, dar nu mai fac febra decat atunci 10 minute si nu ma mai doare asa cum ma durea inainte, si fac exercitiile asa cum trebuie (pana nu mai pot face nici una)...
Masa musculara me-a mai crescut.

P.S.Stiu ca nu e obligatoriu sa faci si febra, dar stiu ca atunci cand faci febra inseamna ca ai lucrat muschii cat se poate de bine, si eu asta vreau.

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

Muschii tai s-au obisnuit ca sa spun asa cu exercitiile pe care le le faci. Altfel spus ai ajuns sa te antrenezi foarte bine si nu mai ai cum sa faci febra musculara, deoarece muschii tai, chiar daca faci efort, sunt antrenati bine pentru a nu mai aparea durerea.
Salut!

6 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Febra faci cand se aduna acidul lactic in muschi iar pe masura ce este eliminat dispare si senzatia de febra musculara. Si nu este adevarat ca daca nu faci febra nu lucri cum trebuie, caci muschii sunt lucrati intr-adevar bine cand sunt executate exercitiile corect.

| RAY a răspuns:

Si eu exact la fel, mai ales noaptea, acuma numai ma doare deloc sa obisnuit organismul cu efortul facut

Răspuns utilizator avertizat
| AOLEVRIC a răspuns:

Te-ai obisnuit cu exercitiile, asta e tot.

| CorneliaC a răspuns:

Inseamna ca organismul s-a obisnuit cu exercitiile! big grin