| MarianPapuc98 a întrebat:

Buna TPU.

Recent m-am apucat de niste exercitii pentru masa musculara. Flotari cu mana pe birou coborand nasul pana la nivelul biroului, genoflexiuni, abdomene si ridicare de gantera de 3kg. Fac aproximativ 20 de minute, dimineata si seara. Am 1, 90 si 15 ani si obiectivul meu nu este sa ma fac o gorila, ci sa am o masa musculara destul de buna deoarece nu prea am brate. Dupa primul exercitiu am febra musculara pe tot corpul, asta inseamna ca muschii s-au pus in miscare? Ce trebuie sa fac, repet, nu vreau sa ma fac dita mai omul. Explicati-mi in termeni normali, nu de culturism.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Antreneaza-te o data pe zi, o grupa pe saptamana.

Fa flotari intr-o singura zi din saptamana si fa-le cu greutate, NU doar cu corpul tau.

p.s. : cum adica "ridicari" de gantera? vrei sa spui flexii, extensii, fluturari, etc. Fiecare lucreaza alt muschi al mainii.

| MedionTcO a răspuns:

1-flotarile alea nu sunt asa de bune, mai bine faci serii cu 2 maini jos.
2-daca ai febra musculara inseamna ca merge treaba.
3-stai linistit ca muschii nu cresc dintr-o data asa.
4-daca vrei masa pentru maine fa flotari, tractiuni, groapa, etc.