| Adrianos112 a întrebat:

Salut TPU,de curand m-am apucat de parkour si free running,e mai mult de parkour pentru ca pe acela pot sa il fac cat de cat.
Dar intrebarea mea este,daca aveti vreun site ceva video care sa te invete detaliat parkour/freerunning in romana, ceva pentru >>incepatori-avansati-experti.

Da funda, raspunsului bun!

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Nu cred ca gasesti in limba romana, pentru ca in Romania nu e foarte dezvoltat acest sport.
Gasesti pe youtube in engleza cate tutoriale vrei.
Tine-te de acest sport ca nu e urat si multa bafta!

4 răspunsuri:
| awkward a răspuns:

Ti-as recomanda YouTube, vei gasi acolo cate vrei.Succes!

| Adrianos112 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, dar tot vreau ceva detalii in legatura cu alimentatia etc...

| Wehes a răspuns (pentru Adrianos112):

Nu cred ca e o alimentatie anume in acest sport, dar nu ma pronunt pentru ca nici nu cunosc foarte bine domeniul.
Renunta la bauturi acidulate, alcool, prajeli, dulciuri.
Cat despre antrenament, cauti pe youtube sau o comunitate ceva pe net care sa iti explice cum sta treaba happy

| Adrianos112 explică (pentru Wehes):

Mam documentat foarte bine sia am multe informati.O sa imi fie greu sa renunt la bauturile acidulate dar o sa mai beau 1 la o saptamana.
Ai funda!