| ingeralexu a întrebat:

De un timp m-am apucat de Kempo.Si la fiecare antrenament alerg cam vreo 4km.Ce imi puteti recomanda ca sa nu mai obosesc repede.Un stil de respirat? Ceva?
Funda pentru cel mai bun sfat

3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Doi pasi inspiri pe nas, doi pasi expiri pe gura. Sau daca ti se potriveste mai bine expiri timp de 3 pasi.

| bumtzbumtz a răspuns:

Incearca cand alergi sa nu alergi repede, mai usor.
Nu stiu niciun stil de a respira.

| Paix a răspuns:

Sincer nu prea ma stiu cu alergatu
Dar stiu cel putin cei de la kickboxing si box, ei au un fel de a inspira si expira, de a nu obosi si a-si oxigena bine creieirul in timpul in ring. Deci cand faci pasu, pasesti cu el in forta atunci expiri rapid pe gura si inpiri pe nas, dar cat de rapid poti, si sa-ti pastrezi un anumit ritm constant ( cat de mult poti ) O zi buna