| Anonim420420 a întrebat:

SALUT TPU! Deci am un fel de problema legata de skandemberg! Deci mana mea de baza este dreapta ( sunt dteptaci) dar cand vine vorba de skandemberg stanga este mai puternica. Dreapta la skandemberg este foarte slaba si cand fac mi se vede un os subtire mai jos de laterala muschiului(mereu mi se vede, dar doar la dreapta) La skandemberg mana dreapta este chiar 50 % mai putin folositoare decat cea stanga. Vreau sa va intreb daca este normal ca una sa fie mai dezvoltata si una mai nedezvolatata. Si daca osul acela care nu ma deranjeaza se vede pentru ca e mana mai nedezvolatata? Tin sa mentionez ca daca fac de multe ori cu dreapta si o fortez rau incepe sa ma doara (cred ca e normal) p.s nu am avut-o niciodata rupta happy DAU FUNDA CELUI CARE MA AJUTA PROMIT happy

Răspuns Câştigător
| DovleacTurbat a răspuns:

Antreneaza ambele maini nu doar una. Daca stanga e mai buna o antrenezi la intensitatea bratului drept si nu la capacitatea maxima pe care ar putea-o duce stanga. La sk ai nevoie de rezistenta in antebrat, încheietura puternica, tehnica, tactica. Ca o simpla persoana e normal ca o mana sa fie mai buna ca alta, dar daca te-ai antrena special pentru asa ceva ai putea aduce mâinile la acelasi nivel si chiar sa avansezi atat timp cat ti-ar permite genetica.