| xD3nnysX a întrebat:

Salut TPU

Eu vreau sa ma apuc de kickboxing
Din cate am inteles eu iti va sparge nasul, intrebare e
daca din cauza loviturilor primite in nas, nasul se cocoseaza?
se face carm? adica eu asa am vazut ca`l au majoritatea ce practica sporturi de contact, au nasul asa din cauza loviturilor ori asa trebuie sa-l ai sa poti practica.
mai exact daca am nasul mare pot practica k1?
va rog raspundeti doar cei ce stiti

1 răspuns:
| AlexanderAdrian a răspuns:

E adevarat ca majoritatea boxerilor se aleg cu nasul spart si li se teseste, rupturi de sept, de piramida nazala etc. Nu cred ca are treaba boxul cu faptul ca ai nasul mare, ca nu lovesti cu nasul ci cu pumnii si picioarele.