| robyyy11 a întrebat:

Fac antrenament acasa am 2 gantere de 5 kg o haltera de 30 + 4 discuri in total de 15 kg fac la piept in fiecare zi abdomene pe o blana inclinata in fiecare zi flotari in fiecare zi, 2 tipuri de tractiuni la spate o zi normale alta zi, fac fandari cu haltera din culcat pentru spate.Nu stiu ce program sa imi fac cu tot echipamentul, va rog sa imi faceti si mie unul sa dea roade si sa imi spune-ti ce parere aveti de antrenamentul meu.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Desigur ca da, eu recomand maxim interval intensity, adica nu durata conteaza si eforul depus intr-un timp scurt, isi recomand bodybeast sa il faci e un program foarte bun si Insanity MAX 30, aceste programe sunt ca urmare a multor dovezii stiintifice, cei mai sanatosi sportivi sunt cei care fac 100 de metri ciudat nu? cica degeaba bagi 2, 3 de alergare, mai bine bagi vrei 5 minute da la maxim man, eu suntem vanatori nu alergam ca nebuni nu faceam maratoane faceam sprinturi

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Badybeast ti-l recomand, gantere era bine sa fie de 10 kg si cardio, de ce uitam de cardio? Insanity ti-l recomand ca cardio nu necesita echipamanet, daca vrei isi dau si dieta

| robyyy11 explică (pentru RAY):

Spune-mi si mie cu haltera de 100 kg pentru piept in fiecare zi nu pot face nimic?

| RAY a răspuns (pentru robyyy11):

Desigur ca da, eu recomand maxim interval intensity, adica nu durata conteaza si eforul depus intr-un timp scurt, isi recomand bodybeast sa il faci e un program foarte bun si Insanity MAX 30, aceste programe sunt ca urmare a multor dovezii stiintifice, cei mai sanatosi sportivi sunt cei care fac 100 de metri ciudat nu? cica degeaba bagi 2, 3 de alergare, mai bine bagi vrei 5 minute da la maxim man, eu suntem vanatori nu alergam ca nebuni nu faceam maratoane faceam sprinturi

| Alex201938 a răspuns:

Nu este bine deloc ce faci...o grupa de muschi se lucreaza o data la 3-4 zile pentru ca muschiul are nevoie de odihna sa se refaca.
Poti face asa:
Luni: piept+triceps
Marti:spate+biceps
Miercuri:picioare
Joi:umeri+trapez
Este important sa faci 4 seturi a 12 repetari din fircare exercitiu...la grupele mari:spate umeri piept sa faci 4 exercitii diferite. poti cauta pe net ce exercitii sunt, iar la cele triceps si biceps ajung si 2-3...4 sunt destul de multe. Sper ca te-am ajutat!