| erkal2011 a întrebat:

Fac in fiecare zi abdomene, si daca fac asta timp de 2 saptamani o sa mi se vada patratele?

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prea repede vrei.Conteaza mult si regimul alimentar.Mai devreme de 3 luni nu vei vedea nici o schimbare.

| Cosmin86 a răspuns:

1. abdomenele lucreaza doar partea de sus a abdomenului
2. patratelele NU le faci vizibile cu abdomene, astea sunt aberatii de copii mici

| LolaLollita a răspuns:

Nu vei obtine asa ceva in doar 2 saptamani. E nevoie de mult lucru.

| TudyCFR a răspuns:

Depinde de cum te dezvolti si cum mananci si cata miscare faci pe zi si sa fie exercitiile bune.

| xLove a răspuns:

Daca faci 200-300 de abdomene pe zi si nu ai deloc "burtica" (grasime) pe abdomen se vor vedea in 2 saptamani, daca totusi ai si putina "burtica", atunci adauga jumatate de ora de jogging (alergare) pe zi si se va duce si ea.

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru xLove):

Ai incercat tu de recomanzi asemenea prostii? Poti sa faci si 3000 de abdomene tot la fel vei fi.

| xLove a răspuns (pentru BracKMyhay95):

Baietas, vezi-ti de treaba ta! laughing Da-i tu un sfat mai bun bine? Toti stiti sa criticati. Dar, altceva mai siti sa faci? Sunt mii de ''exemplare'' ca tine, care le place sa comenteze.

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru xLove):

Pai din pacate si tu esti unul din "exeplarele" despre care spui, pentru ca iti place sa comentezi la intrebari pe cand tu esti paralel cu sportul asta sau cu orice alt sport (presupun). Si da pot sa ii dau alt sfat de neinumarate ori mai bun ca al tau.
1. Abdomenele trebuie completate si cu ridicari de picioare, pentru ca doar cu abdomene lucrezi partea de sus, cea de jos prin ridicari de picioare.
2.Prin abdomene cresti musculatura dar trebuie sa lasi muschii sa se odihneasca pentru a creste asta insemnand ca 1-2 ori pe saptama e destul pentru a lucra abdominalii.
3.Tu poate ca ai patratele dar nu se vad din cauza stratului adipos de pe abdomen din cauza asta trebuie sa faci cardio(jogging) ca sa scazi procentajul de grasime corporala ajuns la

| xLove a răspuns (pentru BracKMyhay95):

Osedat de fundite! laughing Crezi ca daca te certi cu mine, iti da fundita aia sau ce? Ma rog.

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru xLove):

Eu vreau doar sa ajut omul, daca eram obsedat de fundite raspundeam si atat nimic mai mult. Tu in cunostinta de cauza esti cea care este obsedata de fundite altfel nu ai fi dat un raspuns idiot fara ca macar sa ai habar ce spui, numai poate poate castigi si tu ceva de pe urma raspunsului astuialaughing)))

| Cosmin86 a răspuns (pentru xLove):

Mai documenteaza-te, ok?

http://hunkbody.ro/10-secrete-pentru-un-abdomen-6-pack-patratele/

Abdomenele :

1. NU lucreaza tot abdomenul, doar partea de sus
2. nu se fac zilnic, 1 data sau de 2 ori pe saptamana, muschii se dezvolta in zilele de pauza
3. alimentatia conteaza 90 %

| xLove a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok!winking

| cRaNs1MoRe a răspuns:

Putin de tot.Incearca in fiecare zi si practica si alte sporturi ca de exemplu Jogging si alte exerciti cum ar fi genoflexiuni si flotari

| dnk10 a răspuns:

Daca ai ceva grasime pe abdomen nu te astepta la minuni. Abdomenele trebuie sa le combini si cu ceva cardio (jogging, inot, bicicleta, etc.).
salut.

| dnk10 a răspuns:

Inca ceva... 2 saptamani inseamna nimic! tu in mod normal trebuie sa ai si cate o zi de repaus ca sa creasca muschii. Nu poti sa ii tot fortezi zilnic, pentru ca nu faci nimic cu asta.

| Deliric95115 a răspuns:

Doar 2 saptamani? NU! Si trebuie sa faci sa zicem 2 zile abdomene, nu foarte multe, daca faci 400 500 pe zi, nu ti se fac muschii mai mari, doar faci rezistenta, si muschii vor creste mai lent, sau chiar deloc. Daca vrei patratele faci 2 zile 200 250 sa zicem abdomene, si 2 zile pauza. Muschii se fac in zilele de odihna! Nu cand ii lucrezi! Si daca doar faci exercitii si nu mananci destule proteine faci exercitii degeaba. Proteine : Branza, lapte, oua, fructe, legume.
Bafta.

| stefan5982 a răspuns:

Probabil ai nevoie de 2 luni. continua asa cu răbdare chiar și 6 luni dar sa le faci regulat nu azi 100 mâine 20 poimâine 150 s.a.m.d. fa în prima săptămână cate 10 în 3 reprize (faci 10 stai un minut alte 10 încă un minut) si apoi poți cate puțin mari de la 10 la 15, 20 tot asa în cate 3 reprize.

| Cosmin86 a răspuns (pentru stefan5982):

Nu chiar, e suficient sa antrenezi abdomenul o data sau de 2 ori pe saptamana.

Evident, NU doar cu abdomene, ci cu exercitii sa acoperi toti muschii abdominali

| คภ๔гєยtzค16 a răspuns:

Daca vrei sa ai patratele trebuie sa faci abdomene si sa mananci sanatos. FunDa?winking

| R3DaS a răspuns:

Pai trebuie sa faci regula:
Acum depinde de antrenament.La inceput faci cate 15 abdomene, 15 genoflexiuni. Apoi poti sa le mai combini cu flotari cu brate labartate in laral.Asa in 2-3 sapamani ai sa vezi ca incep sa ti se vada patratelele. Bafta. Funda?

| Adrian_Gabriel_1993 a răspuns:

Ce sa zica..incearca si ai sa afli. teoretic nu cred sa ti se vor vedea doar in 2 sapatamani, dar incearca sa asociezi abdomenele cu mancarea sanatoasa, alergatu si desigur fale in 3 ture.ce sa zic

Bafta!