| butuc55 a întrebat:

fac sala de 1 an si 2 luni si deja am inceput sa fac cu greutati destul de mari. Piept 65 umeri impins cu haltera 45, trapez 70. in fine as vrea sa cupar o curea de culturism, am diametrul de 80 cm in jurul braului ce curea ar fi buan ca sa imi fie stransa pe corp si de unde as putea cumpara una.Multumesc dau funda.

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Uuu, bine tuuuu laughing. esti macho rolling on the floor.
1 sfat apropo de curea. nu o folosi DECAT la exercitiile in care lucrezi cu peste 80-85% din greutatea maxima pe care o poti face. altfel articulatiile se vor obisnui cu sustinerea si o sa ai o surpriza cand o dai jos.