| DjSteelSex a întrebat:

Fac sala de ceva timp si de ieri m-am apucat de un regim/dieta (mâncat la ore fixe). Întrebarea mea este ca, dacă îmi iau proteine în timpul dietei nu o sa mai slăbesc? Adică eu dieta o fac pentru slăbire, eliminare grăsimi.

3 răspunsuri:
| Cortex a răspuns:

N-are de ce sa-ti fie frica, proteinele te ajuta sa ai mai multa energie si implicit putere, nicidecum sa te ingrasi, poate vei avea o un apetit mai mare dar daca il poti tine in frau va fi bine.Deci acele proteine te vor ajuta sa depui mai mult efort fizic si implicit sa arzi mai multe grasimi.

| RAY a răspuns (pentru Cortex):

Din contra proteinele inhiba foametea, recomand sa mancati mai multa carne ca e buna, sanatoasa si inhiba fometea, creste rata metabolica, faci masa musculara

| DovleacTurbat a răspuns:

Dieta/ regim sunt 2 lucruri diferite si nici primul termen nici al 2 lea nu inseamna mancat la ore fixe. Slabesti prin deficit caloric, iar deficitul il obti reducand carbohidratii si grasimile, proteinele ridicandu-le la un nivel net superior ca sa nu'ti fie afectat sistemul muscular, muschii in sine.