| Sociopatul a întrebat:

Ieri am facut la sala genoflexiuni cu bara, toate bune si frumoase. Cand dau sa pun bara pe suport am facut o miscare gresita cred, ca am simtit o presiune mare in spatele capului, ca un junghi. Nu ma doare daca stau normal. Daca ma incordez sau pun presiune ma doare. Ce poate fi? E grav? Ati trecut prin asta?

4 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

1)Fa pauza o saptamana de la sport
2) Daca si dupa persista durerea mergi la medic(desi e bine sa mergi mai devreme)

| Bogdann1107 a răspuns:

Salut, in primul rand nu forta daca este vorba de muschi, pote fi o intindere pe mine ma durea de fel la trapez groaznic.
Crema care ajuta la circularea sangelui, dus cu apa spre calda nu fierbinte, si incearca inainte sa faci o incalzire mai multa daca pui presiune pe anumite parti ale corpului.
Doamne fereste iti poate fugi genunchiul siscapi bara pe coloana etc.
Cauta la magazinele pentru fitness un burete ceva protectie pentru cand ti bara "pe ceafa". Bafta

| Sociopatul explică (pentru Bogdann1107):

Pai nu acolo ma doare, ca sala are buretele de care spui. In zona creierului mic

| Bogdann1107 a răspuns (pentru Sociopatul):

Am zis destul de explicit daca este vorba de muschi. Probabil prea multa presiune pe cele doua artere de pe ceafa care oxigeneaza creierul.