| CTLN a întrebat:

SAlut TPU. Imi poate spune cineva daca este bun acest program pentru sala? daca se poate cineva care se pricepe in acest domeniu.
" Luni: piept+biceps
Marti: pauza
Miercuri: picioare
joi: umeri+triceps+trapez
Vineri: spate " Vreau sa ma axez cat mai mult pe psate de aceea i am dat oferit o zi doar lui. OFER FUNDA

2 răspunsuri:
| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

La fiecare antrenament de toate pentru fiecare parte a corpului, deci pentru fiecare mușchi în parte! Pentru spate, poți lucra mai mult pentru ca asta îți dorești, dar nu uita tot corpul trebuie lucrat pentru că fiecare mușchi trebuie încălzit!

| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Combinatia de Piept+biceps,nu este buna deloc! De obicei grupele care vor fi lucrate se aleg in functie de actionarea partii corpului,adica bicepsul nu actioneaza pieptul,iar pieptul nu actioneaza bicepsul!
Tricepsul l-ai pozitionat total gresit cand sa-l lucrezi si cu ce grupe! Umeri si trapez merge, dar in plus este trapezul! Trapezul trebuia pus vineri cu spatele, findca este pozitionat in zona dorsala!
Am fost surprins sa vad ca tu abdomenul nu il lucrezi deloc in nici o zi, desi puteai sa il pui intr-o zi de sambata, la abdomen ai de lucrat partile laterale si abs-ul!
Eu iti voi lasa un program de antrenament sub forma corecta:
Luni: Piept+Umeri
Marti: Triceps+Biceps
Miercuritongueauza
Joitongueicioare
Vineri: Spate+ Trapez(trapezul face parte din spate)
Sambata: Abdomenul!
Duminica: Pauza!
Iti recomand sa urmezi acest program daca vrei sa vezi Progres!