| alexionut98 a întrebat:

imi pot mari pieptul doar prin flotari?

6 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Da

| TrentonChase a răspuns:

De facut masa din flotari nu prea o sa faci, depinde mult si de genetic totusi...iti spun eu o sa il definesti, adica o sa se vada asa conturul dar ca sa si creasca in volum trebuie sa folosesti greutati mari...
Acum un sfat : Mai bine faci cate 3-4 seri de cate 10-20 repetari dar secretul e sa le faci incet ca sa stresezi cat mai mult muschiul...cand mai avansezi umpleti ghiozdanul cu greutati si fa cu el in spate...te va ajuta, si foloseste si prize variate.

| alexionut98 explică (pentru TrentonChase):

Mersi mult

| TrentonChase a răspuns (pentru alexionut98):

Da sa nu iti antrenezi doar pieptul si bratele ca o sa arati deformat dupa aia mai bine te bagi la antrenament serios pentru toate grupele musculare... Vrei cel mai bun sfat? Apuca-te de sala, daca o sa implinesti 15 ani in curand e perfect de la 15 la 20 daca te ti de treaba si dormi si mananci destul o sa arati mai bine decat te visai vreodata...

| Boboleu a răspuns:

Prin flotari obisnuite greu se va mari. Ia o greutate in spate si fa. De exemplu, eu il iau pe fratemeu si se aseaza pe spate si fac pana nu mai am puteri, dupa aia simti ca mai mult te doare muscii pieptului.

| Tudorica_Felix_1997 a răspuns:

Nu ai sanse
cel mai bine te duci la sala pentru ca acolo esti si motivat si au tot ce iti trebuie
sa te antrenezi acasa nu este eficient, poate doar pentru definire dar un piept bine dezvoltat nu o sa ai niciodata doar din flotari pentru ca astea folosesc numai o parte din piept