| Iulian09 a întrebat:

Imi puteti recomanda un program de exercitii fizice pentru acasa? M-am gandit la 150 flotari pe zi.In serii de cate 10.
50 sa fac cand vin de la scoala/50 pe la 5-6 si 50 pe la 10-11,
E ok?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu baga zilnic ca o sa te supra-antrenezi. lasa muschii sa se refaca dupa efort, ca ei atunci cresc, in perioada de odihna

| mihaelamiki96 a răspuns:

Hmmm cam multe flotari vezi ca o sa faci febra musculara si a 2 sau a 3 zi o sa te chinui sa faci 2, incearca sa pornesti cu 50 de flotari pe zi, 50 de abdomene, dupa cateva zile (2-3-4 zile) incearca cu 70 de flotari si 70 de abdomene si tot asa crestele usor usor ca altfel o sa iti fie ft greu

| jhon921 a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa faci? Eu am program astfel 8serii de 20 de flotari, 8x40 de abdomene+genoflexiuni extensii si biceps(toate astea consecutiv, cam o ora tine programul). Daca ne spui pentru ce ai nevoie atunci te-as putea ajuta mai bine.

| pofticiosu a răspuns:

Si mai baga niste abdomene in rest e ok

| Matrafox0007 a răspuns:

Salut.Ti-as recomanda sa faci 15 flotari 15 abdomene si 15 genoflexiuni si dupa fiecare scazi cate una adica 14 flotari 14 abdomene 14 genoflexiuni si tot asa pana ajungi la cate una de fiecare.Dar poti sa te apuci si de sala ca nu stricawinking