| Juvinex a întrebat:

In cateva zile o sa ma apuc de sala. Intrebarile mele sunt urmatoarele:
1.Ce inseamna antrenament cardio, si cand il fac (adica inainte de a ajunge la sala, dupa ce termin sala, etc)
2.Ce regim sa tin? As vrea sa nu mai mananc prostii, dar as vrea un regim strict. Deci cam ce nu as avea voie sa mananc?
3.Care sunt toate grupele de muschi care pot fii lucrate la sala?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand Alpha destiny novice program si Alpha diet de la outalpha.com

Daca esti mai gras trebuie sa mai tai din calorii, cardioul il menti la mediu poti face inot, mma sau ce iti place

| Fizzeru a răspuns:

1. Cardio faci dacă vrei sa slăbești, dar poți face 5, 10 minute pe banda de alergat înainte de antrenament pentru o circulație mai buna a sângelui
2) dacă vrei sa slăbești o sa intri în deficit caloric(cauți pe YouTube)
Dacă vrei sa crești intri în surplus caloric
3. La sală poți face orice grupa de mușchi.