| Anon198 a întrebat:

In legatura cu probele sportive de la Academia de Politie, cum sa fac arunc cu 10-20 de cm mai mult mingea medicinala? Mi se opreste foarte des la 6, 80 / 6, 90, arunc 7 metri abia dupa 2 aruncari, iar acolo vreau doar sa o arunc din prima. Mai am mai putin de o luna, pe langa exercitii, ce-mi recomandati in alimentatie?

Răspuns Apreciat de Editori
| FoundYouLover a răspuns:

Nu stiu daca te ajuta la aruncare, dar alimentatia sanatoasa este buna in general. Mananca legume, carne de vita, carne de pui, orez, peste, multe fructe si bea doar apa plata, cel mult minerala. Evita energizantele (sunt extrem de nesanatoase, cand bei de-astea este ca si cum ti-ai bate un cui la sicriu), sucurile, alcoolul, prajelurile. Poti manca mancarea fiarta sau facuta la cuptor sau fripta. Evita dulciurile. Daca ai chef totusi de dulce incearca mierea, este si dulce si sanatoasa.Mananca si bea si lapte, iaurturi si alte produse lactate daca n-ai intoleranta la lactoza.

1 răspuns:
| DrGoogle a răspuns:

In primul rand iti recomand sa lucrezi un pic tricepsul pentru ca te ajuta foarte mult iar apoi sa exersezi mai des, arunca si de 100 de ori pe zi daca trebuie pana arunci cat trebuie. Succes!