| Dragosh007 a întrebat:

In ziua de picioare la sala, mai la sfarsitul antrenamentului imi vine asa o senzatie de greata. nu e de la alimentatia dinainte de sala sigur. In timpul antrenamentului transpir extrem de mult si beau ceva apa oare de la asta sa fie? (in alte zile nu am problema asta, beau cata apa imi trebuie si nu simt senzatia de greata). Ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| xXNinjaTopXx a răspuns:

Sincer, este normal la picioare. laughing Inseamna ca te antrenezi intens. Pastreaza nivelul ridicat fara sa-ti fie frica ca vei voma, asta te va separa de restul de 90% din oameni. Eventual, senzatia asta va disparea cu cat corpul tau se obisnuieste mai mult. (am avut si eu varsaturi timp de 2 luni antrenament dupa antrenament la picioare big grin) Unii oameni chiar isi iau galeti si se chinuie sa vomite la leg day, un exemplu ar fi chiar Arnold care facea squats pana vomita, dupa se ridica si continua. (srs) Cat despre cantitatea de apa, asculta-ti corpul si nu ce zic altii. Daca el are nevoie de apa, dai apa. Totusi incearca cu inghitituri mici, nu toata "gal-gal". Pain is not the enemy, it's your call to greatness. Keep up the intensity.

1 răspuns: