| Aloo123 a întrebat:

Mi-am luat flexor cu arc pentru antebrat si nu stiu cand sa-l folosesc...sa fac o pauza, prin care muschiul sa se odihneasca sa combin exercitiile.Dau funda! Astept exercitii pentru antebrat.

Răspuns Câştigător
| DX190 a răspuns:

Un flexor e bun daca poti sa duci maxim 4-5 repetari intr.o serie, si alea fortate. Da iti lucreaza antebratu' dar daca duci peste 12 repetari faci rezistenta, nu forta sau masa. Am o gramada de flexoare pe acasa si nu prea le mai folosesc.

Totusi din moment ce vrei sa lucrezi cu el:
Faci 4 serii si faci cate repetari poti, lasi 1-2 minute pauza intre serii. Fa de vreo 2 ori pe saptamana, dar lasi pauza vreo 2 zile. Oricum eu iti zic ca nu faci mare chestie, mai bine iti iei niste gantere si faci flexi a pumnilor cu bara happy