| PankakesS a întrebat:

Prieteni...am facut o proostiesadIeri la sala..am lucrat biceps si antebrat..si astazi am lucrat tot la bicepssadstiu ca nu a avut timp sa se odihneasca muschiul... daca stau odihnit 3-4 zile se reface?

5 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Muschiul se reface cel mult in 48 de ore.

| Cosmin86 a răspuns:

Da, normal ca se reface. Eu le las chiar mai mult, fac brate ( biceps+triceps) o singura data pe saptamana ( ca orice alta grupa ).

oricum ele se lucreaza de 2 ori, a doua oara indirect ( bicepsul participa la exercitiile pentru spate si tricepsul la cele pentru piept )

| darkhell217 a răspuns:

Da se reface, doar ai grija sa nu faci sala in fiecare zi, sa fie pauza cate o zi intre zile

| PankakesS explică:

Pai si daca am lucrat la acelasi muschi timp de 2 zile nu are nimic?

| Cosmin86 a răspuns (pentru PankakesS):

Ba da, e aproape ca si cum n-ai fi lucrat, dar nu conteaza o singura data. Ia pauza, lasa-l sa se refaca si baga tare apoi.