| CorinaReg19 a întrebat:

Am o mare problema. am 19 ani, 1.55 si am 47.5 kg. acum vreo 2 luni aveam 49 de kg. am vrut sa slabesc initial la burta si la bulane, asa ca m am apucat sa fac 10 minute de cardio in fiecare zi. ma cantaream in fiecare zi si nu observam nici o diferenta. de mancat mancam normal cam ce se gateste in bucataria romaneasca daca ma intelegeti laughing. ma antrenam si nu slabeam. apoi am fost plecata din oras o saptamana si nu am avut timp deloc nici sa gatesc, sa mananc, nici sa ma antrenez. mai ciuguleam cate un covrig ceva. am ajuns acasa, m-am cantarit si vad ca am dat 1.5 kg jos. si regret! am dat jos 4 cm de la fund! si chiar vreau inapoi centimetrii ai sad pentru ca sunt mica si se observa. am inceput iar sa gatesc si sa mananc ca de obicei, chiar mananc si noaptea poate poate ma ingras la loc, si nu da roade! ce sa fac? ma batea gandul sa ma bag la o dieta cu kfc si macdonalds... sfaturi? ce ar trebui sa fac? oare sa incep sa imi antrenez muschii fesieri etc? sau alte idei...

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai auzit de oameni care se uita in oglinda sa se admire, baieti care sa isi "verifice" muschiii, dar o fata care sta mereu sa isi masoare fundul, asta e ceva nou.

| CorinaReg19 explică (pentru anonim_4396):

Cu grija iti tii barbatul langa tine. daca nu, fuge la alta

| anonim_4396 a răspuns (pentru CorinaReg19):

Vroiai sa zici ceva de genu "" am grija de corpul meu, asa il tin si pe el langa mine"""?

| CorinaReg19 explică (pentru anonim_4396):

Nu. Daca ai nevoie de o explicatie mai lunga, o voi face. AM GRIJA de corpul meu, sa fiu sexy, sa nu fiu o schiloada, si sa nu fiu nici o grasa, pentru ca barbatul meu sa stea de drag langa mine. Nu de obisnuinta cum fac alte cupluri. Multe fete isi neglijeaza aspectul fizic si apoi PLANG ca li se uita barbatii dupa altele pe strada. Nu vad ce a fost asa greu de inteles. Pari ca esti total pe langa subiect. Nici nu imi raspunzi la intrebare si mai cauti si conversatie. Aaa si apropo. Nu imi masor doar fundul. Imi masor si talia si sanii, TOT.

| BTWIN a răspuns:

Esti prima fata pe care o aud ca vrea sa se ingrase laughing mergi la sala cate o ora pe zi si lucreaza acolo picioarele... sper sa te ajute happy

| Goten91 a răspuns:

Ai vrut sa slabesti la bulane? Cum suna... Oricum, e de stiut faptul ca grasimea de pe burta arde ultima. Legat de posterior, fa genuflexiuni, cu greutate daca poti.