| DexOnline a întrebat:

Salut TpU. Oare mai am ceva sanse sa ma apuc de baschet de la 0 la 17 ani? Ma gandesc ca este cam prea tarziu, si mai mult decat atat, la 17 ani in mod normal nu te mai antreneaza nimeni, pentru ca se presupune ca joci deja de mai mult timp. Dunt din Cluj Napoca daca ajuta cu ceva, cluburi sau locuri etc. Mulțumesc

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pana nu suni sa intrebi ramai in dubii

| Alverto a răspuns:

Poate te ajuta asta
https://baschet.ro/......i-temeinic

| DexOnline explică (pentru Alverto):

Asta am înțeles, dar nu înțeleg efectiv cine m-ar putea antrena de la 0. Majoritatea antrenorilor (din cate stiu) lucreaza de la 0 doar cu copiii mici, restul sunt deja formați...

| Alverto a răspuns (pentru DexOnline):

Nu, citește acel articol, in prim plan se vorbește că persoana respectivă a pus prima data mana pe o minge de baschet la 20 de ani, deci se poate
Singur pe care o știu din Cluj este U-BT, întreba i și află