| Adyy5 a întrebat:

..
Pana acum cateva luni am avut 50 kg si 1.63 înălțime.
Acum am 56 kg si inceput de celulita.
Deci...ce trebuie sa fac ca sa slăbesc 4-5 kg intr-o saptamana?
Stiu,nu ar trebui sa ma infometez, dar merg la mare si mi-e rusine.
Si... daca fac sport 30-60 min pe zi si tin dieta in cat timp voi da jos acele 6 kg?
Va rog sa-mi răspundeți la ambele intrebari.
Funda!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce ai adunat in cateva luni, este imposibil sa-i dai jos intr-o saptamana, chiar daca nu mananci nimic si umblii tot timpul pe jos.
Daca faci si ceva sport intens, pe nemancate, atunci poate dai jos acei 6kg, dar la prima ocazie cand vei manca se va re-depune pe tine, din nou.
Cura de slabire se face cu viteza mai lenta, slabindu-te uniform cate un kg in cel putin 2 saptamani.
Corpul trebuie sa se reorganizeze energetic si acesta se intampla in timp mai indelungat.

| Ralukafay a răspuns:

Alearga 30 minute pe zi, bea apa, incearca sa mananci la ore fixe si de trei ori pe zi, mananca fructe si legume.Cu cat elimini apa cu atat slabesti mai mult.Multa sanatate!

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Daca manaci la ore fixe, ai grija ce si cat manaci + multa apa, slabesti chiar si un kilogram intr-o saptamana, sau poate si mai mult, depinde de organism si de cantitatea pe care o mananci. desigur ca mai faci si putina miscare, gen o ora de mers pe jos - minim!

| CristianaCrissPinka2002 a răspuns:

De celulita scapi greude. Dar iti recomand aplicatia asta: 30 Days Fitness Chellenge
Te ajuta mult