| alexkroz a întrebat:

prima oara sa incep cu istoria mea...Cu 1-2 ani in urma aveam 80kg la 1.76m, toti radeau de mine, ma barfeau si spuneau lucruri urate, asa ca m-am decis sa ma schimb. Prima oara am inceput sa fac flotari, si pentru ca eram alimentat bine in 2-3 luni am ajuns la 75 deoarece m-am pus serios pe ele. Ok, m-am pus si pe abdomene, si am ajuns pe la 74kg. Am zis sa numai mananc mult, si am ajuns pe la 68kg, dar tot eram gras, asa ca nu am mancat aproape mai deloc si am ajuns la 62kg si 1.87m. Tot am un fel de piele pe abdomen si pe piept, dar se vede ca sunt lucrat. Daca ma duc la sala scap de pielea aceea? Sau este vreo alta metoda?

7 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

1.87 si 62 Kg? Cred ca iti dai seama ca la inaltimea ta ai putine kg..La inaltimea aia trebuie sa ai minim 75 kg.
''Pielea'' de pe abdomen e stratul adipos care e destul de greu de dat jos. ( cardio, o alimentatie foarte bine pusa la punct ). Degeaba faci 1000 de abdomene in fiecare zi ca nu rezolvi nimic.
Poate ai auzit de : '' Abdomenul se face in bucatarie '' adica prin alimentatie, Nu la sala.
Cat despre ceilalti muschi, daca vrei si iti place, de ce nu te apuci de sala?happy

| alexkroz explică (pentru Wehes):

Pentru ca...am 15ani si am auzit ca nu e bine sa ma duc la sala...si vine examenul, nu prea am timp

| Wehes a răspuns (pentru alexkroz):

Deci prietene, cine ti-a spus prostia si aberatia aia cum, ca nu ai voie sa mergi la sala e un mare Idiot, ca nu pot sa-l numesc altfel, unul care nu are treaba deloc cu sportul.
La mine la sala e un pusti de 12 ani, care face cu mai multe greutati ca unu de 16. Ila de ce poate si altii nu?!, se numeste ambitie, daruinta si placere.
Deci, sa o lamurim : SALA NU influenteaza cu nimic negativ, doar pozitiv!
Te dezvolta si NU ramai mic.
Daca chiar, te obsedeaza treaba cu Inaltimea evita '' Impins cu ganterele pentru Umeri '' e un exercitiu care solicita si coloana.
Cat despre examen, tu hotarasti happy
Bafta!

| AlexandruBalint99 a răspuns:

Iti zic eu o alta metoda...
daca poti sa faci tractiuni poti sa te duci la bara sa fac si sa continui sa faci muschi si la bicepsi, la tricepsi si la abdomen.
mai stiu un ex.nush daca il stii se numestc briciuri cauta pe net.
sper ca ti-am fost de folos

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexandruBalint99):

Serios? Tricepsi cu tractiuni? rolling on the floor

| AlexandruBalint99 a răspuns (pentru Cosmin86):

Hai sictil

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexandruBalint99):

Se scrie cu "r", copil mic si firav, face el triceps cu tractiuni rolling on the floor

La tractiuni intra SPATE 80 %, restul nesemnificativ.

Dar ce sa-i ceri unui copil mic si firav