| ThinkDifferent a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti si mie cum pot sa fac muschi la abddomen, triceps, biceps dar fara sala. As dori si un program cum sa le fac. Am 12 ani. Va rog ajutati-ma DAU FUNDA! P.S nu am gantera.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Foarte simplu : nu poti. Asteapta sa faci 16 ani si du-te la sala + mananca ce trebuie ( mai mult de 3 mese pe zi ) si o sa faci.

| Akemi a răspuns:

Trebuie sa ai un program bine gandit:) nu este un lucru comlicat si nici nu iti trebuie mult efort:P te sfatuiesc sa mananci la ore fixe si sa faci sport poti sa iesi seara la alergat sau dimineata sa nu manaci dupa ora 6 dar nici sa te infometezi poti sa ai un progam la inceput poti sa faci jumate de ora de alergat si jumate de exercitii.(abdomene ) te sfatuiesc sa faci si ceva gimnastica.dar daca vrei gasesti sa faci exercitii pe youtube:P http://www.youtube.com/watch?v=39O9Om_Hhqs si poti sa mai cauti pe acolo sunt foarte utile :P Sucees Funda?:o3

| Cosmin86 a răspuns (pentru Akemi):

"sa nu manaci dupa ora 6", una din cele mai stupide metode, cand vrei muschi poti sa mai ai si 3 mese consistente dupa ora 6 ( sa ai undeva la 6-7 mese pe zi ), sau crezi ca muschii cresc cu aer?

Copil paralel cu sportul...

| Akemi a răspuns (pentru Cosmin86):

Cu aer?rolling on the floor)) ma eu paralela cu sportul nu trebuie sa dai mai intai jos dp tine la abdomen ca dupa sa faci muschirolling on the floor nu poti sa faci un abdomne bun daca manaci seara tarziu si te culci cu burta plinahappy asa ca guritatongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru Akemi):

Gurita sa-i zici lu' maica-ta, copil tampit, nu mie. Si cu aer am zis la misto, esti retardata de nu te prinzi? De unde stii ca trebuie sa dea jos, nici macar nu stii ce greutate/inaltime are.

Si cand pui muschi trebuie sa mananci MULT, o masa la ora 18, o masa la ora 21 si o masa la ora 23 ( asta daca te culci la 12-1, cum se culca majoritatae ), dar CONSISTENTE, de genul 1 piept de pui intreg + garnitura, sau 2 pesti intregi, etc.

| sNq a răspuns:

Deci cand m-am apucat si eu de toate astea aveam 13 ani acum am 14 si o sa iti zic cum am procedat eu:
1.Prima zi eu am ales ora 12:00 30 abdomene/30 flotari/30 genoflexiuni
2.A doua zi aceias ora e foarte iportant deoarece metabolismul se va abisnuii la acea ora ( poti alege orice ora dar sa fii sigur ca poti face zi de zi la aceea ora) 40 abdomene/40 florati. 40genoflexiuni si tot asa timp de 3-4 luni succesc Funda happy?

| ThinkDifferent explică (pentru sNq):

Dar daca nu pot sa fac 30 de flotari as putea sa incep cu 20/15 nu pot sa fac 30