| Zahiu_Gabriel_1998 a întrebat:

stiu ca o sa va certati dar totusi... Care este mai bun : Ronaldo sau Messi? sau de ce multi oameni cred ca Ronaldo este mai bun stiind ca Messi are 4 Baloane de Aur si Ronaldo doar 2? Dupa mine este mai bun Messi, lui Ronaldo ii trebuiesc 5 secunde sa treaca de un adversar, caci el face " cele mai bune scheme", pe cand lui Messi ii ia 5 secunde sa treaca de 5 adversari, chiar daca nu prea foloseste scheme.

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Eu nu va inteleg.La ce-i mai comparam? Fiti atenti. La momentul actual sunt fan F.C Barcelona am fost si voi fi inainte de intrebarile prostesti.Acum sa luam varianta voastra cum ca Messi nu inscrie doar cu Iniesta si Xavi, insa daca e sa ne uitam atent la asisturile din Spania Messi e pe 2. happy
A doua varianta. Spectacolul. Spectacolul face parte din fotbal desigur, dar nu e tot. Poti face cel mai bun spectacol, daca echipa ta pierde.
Al treilea. Comparatia intre Messi si Ronaldo. Deci, daca e sa ne uitam mai atent Messi joaca varf mai mult sau atacant. Ronaldo e aripa. Flancul stang cred.De ce comparam noi doi jucatori ai caror posturi nu corespund? Asta ca si cum l-am lua pe Diego Lopes in comparatie cu James. Intelegeti?
Iar baloanele de aur sa-u luat toate pe drept atat cat si Ronaldo cat si Messi, si nu aveti la ce sa va certati ca 2 copii de 10 ani.
Si va mai spun inca o data, n-am nimic nici cu Ronaldo nici cu Real Madrid. happy
Plus, ca toate aceste conflicte sunt din cauza presei nu din cauza lor. Chiar ei au confirmat ca nu au nimic unul cu celalalt. happy Sper ca cat de curand se va termina toata comparatia asta.
Si ca sa-ti raspund si la intrebare, eu il consider pe Messi mai bun.

6 răspunsuri:
| NemNUZ a răspuns:

Ronaldo face spectacol, Messi e prea direct, unu doi am trecut de adversar. Ronaldo inscrie mult mai multe goluri de la distanta si Messi doar din careu + ca Golul lui Messi inseamna de obicei pasa Iniesta sau Xabi.

| vocea a răspuns:

Ronaldo este mai carismatic imi plac amandoi

| LimonadaBaa a răspuns:

Nu vad de ce se ne certam, fiecare are parerea lui.Ronaldo e cel mai bun, in opinia mea, Messi are o medie mai buna de goluri in intreaga sa cariera deoarece a jucat tot timpul extrema sau varf fals, Ronaldo a jucat jumate de cariera mijlocas de banda si de aceea are cu doar 30 de goluri mai mult decat Messi.In schimb, Ronaldo e jucatorul mai complet, are lovitura de cap, da goluri, pase de gol, bate loviturile libere foarte bine, viteza, dribling. Dupa parerea mea, Ronaldo e mai bun decat Messi.

| dani2404 a răspuns:

Salut. Sunt fan real madrid dar recunosc ca Messi e cel mai bun la ora actuala, tinand cont ca are 4 baloane de aur. Ronaldo in schimb e un jucator complet, are viteza, sut, lovituri de cap, finalizare, pase, dribblinguri si free-kick. Messi are mai multe goluri ca Ronaldo deoarece el joaca din 2005 pentru barcelona, in schimb ronaldo a venit in 2009. Messi e mai tanar cu 3 ani, ronaldo deja se duce spre 30 si nu va mai fi ce-a fost pana acum. Mie imi place stilul lui ronaldo mai mult dar daca pun la bataie cuvantul meu contra cuvantul celor de la FIFA, cine castiga?

| redds98 a răspuns:

Pentru mine Messi este cel mai bun.

| Denis19999 a răspuns:

Messi este si va fi cel mai bun. El chiar daca nu face spectacol, precum ai mentionat si tu, trece de mai multi adversari cu scheme simple dar eficiente, inscrie simplu si rapid. pe cand Ronaldo, cu toate schemele lui... eu sunt fan Messi, dar nu am nimic nici cu Ronaldowinking