| Marius7121 a întrebat:

Intrebare pentru fanii AC Milan: Antrenorul Carlo Ancelotti spunea despre Pippo Inzaghi ca e mai periculos in fata portii decat Messi si Ronaldo la un loc...,, Pippo e singurul jucator pe care nu vreau sa-l am ca adversar, prefer sa ii am adversari pe Ronaldo si Messi. Sunt vorbele antrenorului intemeiate? E fotbalul de azi mai slab decat cel de acum 10-15 ani?

1 răspuns:
| Sorin987 a răspuns:

Filippo era mare prin prisma faptului ca reusea sa faca spectacol, sa subordoneze portarii adversi fara sa dea impresia ca se streseaza prea mult, Messi si Ronaldo sunt mediatizati doar pentru ca joaca la cele mai mari echipe ale Spaniei dar nu sunt niste legende asa cum e Pippo. Daca Messi juca acum 10 ani nimeni nu-l lua in seama.