| stangaionut a întrebat:

Salut TPU,sunt baiat, am 15 ani, 1.75 si 80 kg si as vrea sa ma apuc de sala.Care ar fi cel mai bun program de sala dupa parerea voastra? Pot merge de 3 ori pe saptamana.multumesc.Acolo la sala este si un instructor dar vreau sa vad parerea voastra prima oara.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ziua 1 - piept ( impins cu gantere orizontal, inclinat + flotari la paralele)

ziua 2 - spate ( tractiuni priza larga, tractiuni priza ingusta pentru biceps, ramat cu gantera, indreptari )

ziua 3 - picioare ( genuflexiuni cu haltera, impins la presa, fandari cu gantere )

| TudorMontana a răspuns:

Eu ti-as recomanda asa:
Luni: Piept+triceps
Marti: Pauza
Miercuri: Spate+biceps
Joitongueauza
Vineri sau Sambata: Picioare
Duminica: Pauza
Si saptamana viitoare bagi si umeri, vezi tu cand ai timp, sa nu uiti de umeri, trapez si abdomen!