| anonim_4396 a întrebat:

Sunt destul de gras si as vrea sa ma apuc in vara dupa examene de fotbal. Pot sa ma duc la un club daca sunt gras? Sau trebuie sa am o anumita greutate?

FUNDA

Răspuns Câştigător
| UtilizatorulN a răspuns:

Nu stiu, dar iti recomand sa mananci la fel insa sa faci mai mult sport decat caloriile pe care le-ai consumat. Poti sa faci un inot, jogging, abdomene, bodybuilding, plimbari etc. La fotbal stiam ca trebuie sa ai un raport varsta-greutate. Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| robertpaul a răspuns:

Eu am facut liceul sportiv-fotbal de performanta.La 1,76m timp de 4 ani, nu am depasit si nici n-am scazut sub 69, 70kg.Deci pentru inaltimea mea este greutatea ideala.Eram bun la alergat-6, 12 sec. in 50 de metri.ciao

| Adriankuala a răspuns:

Apucate de mers pe jos cate 5 km pe zi da in fiecare zi pentru 30 de zile iar pe urma de alergat pentru ca tu daca te duci la fotbal si esti gras te tortureaza aia acolo cand o sa te puna sa faci 20 de ture de teren la a2a tura tu esti mort

| Claudiuuu92 a răspuns:

Cum poti sa pui asemena intrebare, nu ti se pare logic daca esti gras nu te ia nimeni intr-o echipa intai slabeste si dupa sa te gandesti la fotbalhappy

| FărăFiltru a răspuns:

Apucăte de băut dacă esti gras, îţi stă mai bine.

Răspuns utilizator avertizat