| Ìlìe_Sìlvìu_2001 a întrebat:

Va cer si eu ajutorul!
De 3 zile am inceput pregatirile la fotbal,am nisye crampoane cred eu fixe, si de 3 antrenamente ma dor unghiile de la degetele mari.
Chestia este ca in timpul pregatirii nu ma dor,numai dupa ce termin si doamne fereste sa apas pe ele (pe unghii)
Puteti sa ma ajutati va rog frumos, orice sfat este bine primit!

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Sănătatea este mai importantă decât orice plăcere de a face un sport.
Mergi la medicul de familie să îți dea trimitere la un specialist. Dacă acesta îți spune că este din cauza încălțămintei, atunci trebuie să o schimbi.
Dacă este din alte cauze care trebuie să renunți la fotbal, atunci trebuie să renunți; pentru că dacă agravăm problemele de sănătate, multe din acestea nu se mai pot reface.
Sănătatea trebuie să fie pe primul loc.

| DeathIncarnate a răspuns:

Au si o alta nuanta de la durerile tale?
E din cauza de la presiunea incaltamintei.