| anonim_4396 a întrebat:

Vreau o parere.
Am inceput sala de luni.
Nu am mai mancat cipsuri de 3-4 luni, însă azi am fost la KFC, treceam pe langa el, eram cu un prieten mult mai slab decât mine, care de fapt își "permitea" sa manance asa ceva.Și am făcut-o și eu. ( am mancat undeva la 680kcal acolo, doar ca nu mancasem decat dimineata un sandwich si atat. )
Am 1, 84 și undeva la 75-76kg..Credeți că asta o să încetinească foarte foarte mult tonifierea corpului, creșterea mușchilor sau arderea grasimii. Știu că o încetinește, dar e foarte grav?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca nu e doar o masa lol

| Alexandru0007 a răspuns:

Pfff ce probleme au unii

| WorldTraveler2553 a răspuns (pentru Alexandru0007):

Mersi pentru răspuns..Nu știu de ce ai mai citit ce am scris

| xCeline a răspuns:

Deci 3-4 luni nu ai mai mancat chipsuri si ai ajuns la KFC si ai mancat chipsuri? Sau tu ai vrut sa spui ca de 3-4 luni ai renuntat la fast food?
In fine ideea e ca dupa 3-4 luni de pauza de la fast food ai mancat ceva de la KFC nu e mare chestie (cu alte cuvinte nu iti incetineste absolut nimic arderea grasimii si tonifierea, o scapare de genul asta in 3 luni e ca si cum n-ar fi ).Iar aia cu 680 de kcal e de domeniul fantasticului te asigur ca ai mancat mai mult de atat, fiindca alimentele de la fastfood sunt pline de e-uri, b-uri, c--uri ca sa nu mai zic ca sunt prajite intr-o tona de ulei.

| WorldTraveler2553 a răspuns (pentru xCeline):

Nu chiar de 3-4 luni fără fast-food, dar față de cum mâncam eu de obicei am început să mănânc foarte foarte rar, o dată la 1 lună jumate-2, ceea ce pentru mine a insemnat ceva, care mancam o data sau de doua ori pe saptamana.

| xCeline a răspuns (pentru WorldTraveler2553):

Nu mai manca deloc indiferent de cat de pofta iti e. Cauta pe net cum se prepara alimentele de genul si o sa ti se faca o scarba de nu o sa mai pui in gura fast food curandwinking

| Al999 a răspuns:

Daca vrei sa stii eu beau sucuri carbogazoase si nu am o alimentatie echilibrata. Fac sala de 2 ani si am o conditie fizica buna.
O data pe saptamana poti sa te prostesti un pic dar sa nu exagerezi.

| LanoDeljek a răspuns:

Stai ma calm