| Marian2394 a întrebat:

Salut TPU. Vreau sa consum creatina sau proteine pentru cresterea masei musculare.Ce ar trebui sa consum, ambele si cand? Inainte sau dupa antrenament?(intr-un shake ceva)...

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia de citeste aici, asta te va ajuta sa intelegi de ce NU este bine sa consumi chimicale!

https://adevarul.ro/......index.html

| Cosmin86 a răspuns:

Pai in primul rand, ce inaltime/greutate ai si ce alimentatie ai? Cate grame de proteine (raportat la kg-corp) iei zilnic din alimentatie?

Ai calculat? Ca fara calculul asta, NIMENI nu-ti poate recomanda ceva (decat aiurea).

| Adolf8 a răspuns:

Ideal ar fi să întrebi înainte un sportiv. Să îți explice efectele negative acestor substanțe. Efectele pozitive ( dezvoltarea musculară) este doar pe moment. Ar fi bine natural 100% cu o alimentație corectă și bogată. Însă este alegerea ta, vrei să te dezvolți într-un mod rapid cât și forță și musculatură sau într-un mod lent dar sigur. Ști cum se spune ( ce vine ușor, pleacă ușor! Baftă!