| David753 a întrebat:

vreau sa imi cresc muschii, cum pot face asta? Ganterele sunt o solutie? Cate serii ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| gabriel11536 a răspuns:

Du-te la sala daca poti daca esti la o sala buna o sa iti explice cei de acolo baga-te in seama cu ei dar daca chiar nu vrei sau nu poti cumpara-ti o pereche de gantere cu care poti sa faci macar 12 repetitii de 3 ori cu o mica pauza intre serii.Mananca mai mult si sa mananci proteine (piept de pui, vita, peste etc). Daca poti ridicarile la bara sunt foarte bune la fel si flotarile.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

In primul rand: cate fripturi mananci pe zi? Mananci de cel putin 1000-1500 de lei/luna, in general, mancare?

| Sn4k3 a răspuns:

Trebuie sa mananci bine si sa faci sala.

| gabriel11536 a răspuns:

Du-te la sala. Daca chiar nu vrei sau nu ai accesul cumpara-ti niste gantere cu care poti sa faci macar 12 repetitii de 3 ori cu o pauza mica.Mananca mai mult si multe proteine(piept de pui, vita, peste etc.)Daca poti ridicarile la bara sunt foarte bune la fel si flotarile.

| Andreialin21 a răspuns:

Să te ții de sală, nu trebuie să faci chiar in fiecare zi că asa forțezi muschii, si nu rezolvii nimic.
faci o zi da o zi nu. si ei proteine de ingrasare, nu de umflat muschii. că asa la bătranete...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andreialin21):

Nu exista "proteine de ingrasare" sau "proteine de umflat muschii", exista doar proteine care refac fibrele dupa antrenament.

Sau tu HABAR NU AI ce sunt proteinele?

| gabriel11535 a răspuns (pentru Cosmin86):

Omule daca nu mananci proteine deloc degeaba te mai duci la sala sa tragi de fiare.