| Raul199612 a întrebat:

Vreau sa imi fac un sac de box dar nu stiu cu ce sa il umplu si cum sa-l agat.Si mai vreau sa stiu cum sa imi intaresc monturile adica mai bine zis pumnu ca cand dau sa doara mai tare.
PS:cum se numeste manusile acelea taiate care vin la jumatate de deget de exemplu astea http://www.youtube.com/watch?v=7Fj5BH82L70 cat costa si cum cer in magazin sa le iau

Funda

4 răspunsuri:
| ForeverWarrior a răspuns:

Ai grija daca iti faci sac si il umpli numai cu nisip o sa fie foarte solid aproape ca betonul.Fa o captuseala exterioara groasa cu un burete sau ceva mai gros.Si eu am avut un saca asa umplut numai cu nisip si am dat la el pana m-am lovit la mana si vreo 2-3 saptamani n-am mai putut face sport deloc.Nu te juca cu astea. Pumnul ti-l intaresti si daca are captuseala groasa conteaza doar sa fie greu sacul sa nu se miste mult.Si in tavan daca vrei sa tina fixeaza-l cu ancore conexpand(costa vreo 10 lei bucata dar merita
)eu am un sac de box de 60 kg e fixat cu doua ancore in tavanul de la balcon si mai verific constant daca ies ancorele de acolo dar pana acum nici nu s-au miscat si e acolo de vreo 3-4 luni.

| M1hai a răspuns:

Pai sacul se umple cu nisip!
manusile se numesc manusi lonsdale http://www.okazii.ro/cautare/manusi+lonsdale.html gasesti aici modele

| Raul199612 explică (pentru M1hai):

M1hai eu nu m-am referit la manusi de box ci la manusile acelea de jumatate de deget

| ReaJIucT a răspuns:

Umple-l cu nisip. daca esti incepator mai bine cu rumegus marunt de lemn.