| NYØ2002 a întrebat:

Vreau sa ma apuc iar de sala.Imi puteti spune care sunt grupele mari si grupele mici de muschi?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mari: piept, spate, picioare.

Mici: restul.

Ce e asa greu?

| NYØ2002 explică (pentru Cosmin86):

Si biceps, triceps sunt grupe mari

| Cosmin86 a răspuns (pentru NYØ2002):

Serios? Bicepsul si tricepsul sunt grupe mari?

DE CAND?

Uita-te cat e spatele... de la ceafa pana la solduri (lombari) si cat de lat e, apoi uita-te cat e bicepsul, ca-l poti cuprinde cu o mana.

Tu chiar nu stii NIMIC, nu?

| NYØ2002 explică (pentru Cosmin86):

Bicepsul il lucrezi mai greu

| Cosmin86 a răspuns (pentru NYØ2002):

Spui prostie dupa prostie...

La spate, cate discuri legi de tine cand faci tractiuni la bara? Cu cat faci ramat? Cu cat faci indreptari?

Antrenamentul bicepsului dureaza 15-20 de minute, antrenamentul spatelui dureaza aproape 1 ora (2 tipuri de tractiuni, 2 tipuri de ramat si indreptari - clar cel mai greu exercitiu ever).
Bicepsul e CEL MAI MIC muschi pe care il ai.
La spate eu fac ramat cu 80kg pe un brat, la biceps NICIODATA nu sa fac cu 80/brat, probabil nici macar cu 50.

Mai documenteaza-te, poftim:
https://bodylinenutrition.ro/program-antrement/

Citez: "si abia dupa aceea grupele musculare mici ca de exemplu bicepsii, tricepsii si deltoizii.".