| Paunescu_Alex_1999 a întrebat:

vreau sa ma apuc de sala si mi-am comandat de la Genius nutrition creatina monohidrata, stie cineva cum se consuma? Stiu ca se ia 5 grame pe zi dupa antrenament dar cum se ia? Se dizolva in shaker si dupa se bea sau cum? Multumesc

4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Nu contează când o iei, pui o cupa de creatina într-un pahar cu apa, amesteci cu o lingura și bei imediat, nu se dizolvă sau ceva, creatina se dizolva după ce ajunge în stomac.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Da, se dizolva si si dupa se bea, de preferat o data cu proteinele, daca iei si proteine.

| Gigi777 a răspuns:

Ai acolo instructiuni pe eticheta. Incepe cu "Se administreaza...", acolo langa efecte secundare.
Si de ce sa-ti cumperi asa ceva daca poti sa faci muschi si fara, gratuit, acasa, cu flotari, abdomene. Pastreaza banii pentru paine, pentru zile negre.

| CorneliuN a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, daca tu esti incepator nu prea cred ca iti trebuiau suplimente chiar acum. Te alimentai corect si dupa un an de sala incepeai cu suplimente. Creatina ajuta mult cresterea dar are cateva ofecte adverse, cum ar fi caderea/inalbirea parului.