| 123coco a întrebat:

vreau sa ma apuc de tractiuni. am 16 ani. sunt cam slabanog. cam cate tractiuni sa fac pe zi? ...si ce as putea face sa mai cresc, am 1, 77 m si vreau sa ma mai inalt...

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti destul de inalt la varsta ta.Incepe de la 10 tractiuni cateva zile apoi maresti numarul.Eu faceam 1 saptamana 10, a doua saptamana 15 si tot asa.

| Cosmin86 a răspuns:

De ce "pe zi", muschii se dezvolta in zilele de pauza.

tractiuni faci o data la 3-4 zile. in rest faci flotari, genuflexiuni si alte exercitii

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Inotul si jocurile de echipa, dar esti in crestere si inca ceva conteaza cel mai mult ce ai in capsor

| matrix100 a răspuns:

Tractiuni faci cat mai multe, depinde si ce greutate ai. Ca sa cresti in inaltime practica inotul sau/si basket.