| RaduDianaMaria2108 a întrebat:

Salut,TPU!
Vreau sa slăbesc....am 1,70 si 55 de kg. Însă am burta destul de maricica. Dar nu asta ar fi problema, problmea este ca am niste picioare cat Rusia. Am făcut tot felul de exercitii, dar nu am slăbit deloc. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Esti sigura ca ai 1.70?
Stiu pe cineva care se dadea de 1.68m si imi ajungea abia la umar eu avand 1.72m si nu am gatu lung laughing
Exercitiile iti lucreaza musculatura, sunca sta tot acolo.
Vorbesc de exercitii calumea NU gimnastica de intretinere 30minute de 3 ori pe saptamana in sufragerie laughing

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Ma insel in privinta inaltimii tale, imi e imposibil sa cred ca ai 1.70 si te plangi ca ai burta si toate cele...
Tine minte de la mine, intotdeuna daca ai cu 10 kg mai putin decat dimenisiunile tale (ex: eu am 64 kg la 175 cm) este ffoarte ok.
Totusi, fa un deficit caloric de 500-600 calorii pe zi, adica mananca 1200 calorii iar intr-o luna vei observa niste rezultate vizibile.
Succes!
P.S : Exercitiile nu te pot ajuta cu nimic daca nu esti in deficit caloric!

| jaycezed a răspuns:

Nu exista exercitii de slabit cum crezi tu, te asigur ca tie iti trebuie doar alimentatie corecta. aceste mici si usoare fandari si genoflexiuni pe care le faci te asgiur ca sunt egale cu 0 pentru ca nu poti sa arzi destule calorii. Prin asta ma refer ca singurul mod in care poti sa slabesti e sa mananci mai putin, fara sa conteze ca mananci cat timp esti in deficit caloric. Desigur ca in functie de ce mananci o sa te simti si arati mai bine, dar daca tu vrei doar sa slabesti atunci mananca undeva la 1500 de calorii pe zi si o sa slabesti undeva la 1 kg la 2 saptamani. Redu cantitatea de mancare si gata.

| Laurentiu2272 a răspuns:

Sa te duci sa alergi 10 km de la 7 dimineata pana la 7 seara

| AureliusTPU a răspuns:

Miscarea iti dezvolta muschii cel mai bine mananci fructe si legume

| RaduRobertRO a răspuns:

Tu nu ai probleme cu greutatea, verifica IMC-ul.

| LeSuiton a răspuns:

Pai nu ai nevoie de exercitii, daca esti foarte grasa trebuie sa nu mai mananci atata, cati nu se chinuie ca prostii cu exercitii sa slabeasca dar ei tot mananca 6 mese pe zi si dupa nu mai fac exercitii si se ingrasa si mai tare ca porcii, numai sa nu renunte la mancare.

| RaduDianaMaria2108 explică (pentru mustafateke7):

Stiu de chestia aia. Dar faza e că sunt foarte grasa)