| SalvatoreLeon a întrebat:

Vreau sa urmez un curs de Instructor Fitness/Personal Trainer.
Stiti vreo companie buna de incredere, si care, chiar te invata ceva?

Am optat pentru Federatia Romana de Culturism si Fitness, care este compania oficiala insa se preda prea putine ore 60 si au doar Instructor Fitness.

Si mai e MasterClass care are Instructor Fitness 180 ore si PT 360 ore deci pare mult superioara insa nu stiu daca e de incredere. Am verificat, sunt amandoua acreditate la Ministerul Muncii si al Invatamantului.
La MasterClass i-am intrebat daca pot opta direct pentru PT si au spus ca da ca Personal Trainer contine si Instructor Fitness.

Cine ma poate ajuta primeste funda!, (vreau persoane cu experienta in acest domeniu/ sau care chiar au urmat aceste cursuri.)

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu personal nu cred in antrenori de fitness, multi au contracte cu firme de suplimente si te vor minti la greu si te vei trezi bonav peste multi anii, totul sta in intenstitatea facuta si mancarea care o manci
daca faci cardio vei slabi nu doar grasime da si muschi trebuie sa faci culturism acolo conteaza repetitile dese multe

| SalvatoreLeon explică (pentru RAY):

Hmm, cred ca nu ai citit bine intrebarea. Eu vreau sa aflu care firma e serioasa pentru a face un curs de Instructor Fitness/PT. Nu are nici o legatura cu suplimentele/mancarea happy

| RAY a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Tu vrei sa devi instractor de fitness? pai poti aplica la multe firme chiar online, din cate stiu sunt cursuri la multe sali de sport