| GoodDay99 a întrebat:

vreau si eu niste exercitii pentru sunca de la burta, pentru fund si unele foarte bune pentru picioare dar va rog niste exercitii care chiar functioneaza nu orice link de pe youtube ca asta as fi putut face si eu. va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Evident : exercitii cardio + exercitii cu greutati.

cardio : alergat ( cel mai bun ), bicicleta ( distante mari, altfel nu faci mare lucru ), stepper, etc. La mine cel mai bine a dat rezultate alergat + mers + alergat, etc. sa fac o ora ( cand obosec de la alergat, merg rapid apoi alerg iar cand isi revine respiratia ). Am mai facut bicicleta, dar distante ca lumea, peste 50 de km / zi, un mic tur prin ro.

Si exercitii cu greutati : genuflexiuni cu haltera pe umeri ( regele exercitiilor pentru picioare + fund, si femeile in fac - toate fotomodelele care au forme -, fandari cu greutati, aparatele pentru picioare de la sala, etc. ).

Astea combinate cu o alimentatie corespunzatoare ( nu stupidele sfaturi gen multe fructe, bla bla ) o sa dea rezultate.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns (pentru MonstruletulDinBomboaneExpirate):

"Burta= abdomene" nimic mai FALS, nu exista slabire localizata, NU POTI sa arzi grasimea doar de pe burta.
Si abdomenele sunt exercitii pentru masa musculara ( zona de sus abdomenului ), pentru slabit sunt altele mult mai eficiente.