Întrebare recomandată | Toshima a întrebat:

Salut tuturor!

De curand m-am apucat serios de snowboarding, ca tot e sezonul. Tot cautand tutoriale si chestii pe internet, am aflat niste informatii care imi pun niste semne de intrebare.

Eu sunt stangaci. Pe internet am vazut ca atunci cand te apuci de snowboarding, piciorul cel mai folosit (in cazul meu stangul) trebuie sa se afle in spate, iar celalalt in fata (in cazul meu dreptul).

Eu cand m-am apucat prima data de snowboarding am pus stangul in fata si dreptul in spate. Acum mi-e greu sa inversez sensul de mers si nu ma descurc asa bine. Ma afecteaza asta cu ceva? Ar trebui sa schimb si sa pun dreptul in fata?

Funda

3 răspunsuri:
| Greenthrone75 a răspuns:

Pai daca spui ca nu te descurci atat de bine in pozitia aceea, shimb-o si vezi cum te descurci si invers.eu nu ma pricep atat de bine asa ca asta e doar un sfat!

| RoseBlack01 a răspuns:

Da. Vezi cum e si invers. Incercarea moarte nu are, nu? happy

| GGTomi a răspuns:

La inceput, nu o sa stii sa te dai cu nici-un picior in fata. De obicei se face un mic "test" ca sa iti dai seama daca esti regular(cu stangul in fata) sau goofy(cu dreptul in fata). Stai pe loc si pune un prieten sa te impinga din spate fara sa te astepti, piciorul care il pui primul in fata cam ala ti-ar fi indicat sa il ti in fata pana inveti, pe urma nu-ti pasa cu care mergi in fata laughing. Sau vezi care picior il ti in fata cand te dai pe gheata. Sper ca te-am lamurit cat de cat... Daca mai ai alte intrebari, voi incerca cu placere sa te ajut.