| Cristian_Corneliu_M._1996 a întrebat:

va rog sa-mi spuneti cum as putea sa ma antrenez pentru skandenberg. ce exercitii sa fac si cu ce, pentru acasa! Tehnici pentru in vins la skandenberg dar mai principal cum fac sa-mi maresc ante bratul si sa intaresc incheietura? multumesc funda

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Izometrie, contractie fara miscare.

Si NU doar antebrat, ci antebrat + spate.

Spatele e cel mai important muschi ( la hook si top-roll) si piept+triceps daca faci push.

Uite cateva exercitii:
https://www.youtube.com/watch?v=rUTGh1aFI1s

Primul e cel mai bun, antreneaza spatele maxim.

p.s. : cel mai bun antrenament ramane totusi la un club de skandenberg, 30 de minute skandenberg / brat, cu oameni mai tari ca tine, pe masa speciala.

Chiar, ce tehnica ai? hook, push sau top-roll?