| Blank123 a întrebat:

Salut, vreau cateva sfaturi sun copil de 14 ani si vreau sa stiu cateva lucruri : sa-ti creasca brandul, muschii de la mana, cate kg trebuie sa ridici intr-o mana si cate in alta, pentru 14 ani, desigur... si ce exerciti trebuie sa faci sa fii mai lat in spate, si sa-ti fie pieptul mai gros, sa arati cam asa ceva \ / in spate ...tractiuni trebuie? la varsta mea cate si cum va rog spuneti-mi big grin cate kg, cate tractiuni, spuneti-mi va rog, dau funda. nu uitati am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

Lucreaza cu greutatea propriului corp.
Tractiuni cu priza larga, pentru a-ti lati spatele, 4 serii cate 8-10 repetari/serie
Flotari, pentru piept, 4 serii cate 12 repetari/ serie
Tractiuni cu priza apropiata, pentru biceps, 4 serii cate 8-10 repetari/serie
Flotari la paralele, pentru triceps, 4 serii cate 10-12 repetari/serie
Genuflexiuni, pentru picioare, 4 serii cate 15 repetari.
Astea pentru inceput!
Mananca sanatos:
Masa 1
Ora 8:00
- 200 g fulgi de ovaz cu lapte
- un fruct la alegere
Masa 2
Ora 11:00
- fructe
Masa 3
Ora 13:00
- 200 g carne de pui sau vita la gratar
- 200 g cartofi copti sau orez fiert
- legume proaspete crude
Masa 4
Ora 16:00
- salata de legume
- un fresh de fructe
Masa 5
Ora 19:00
- 200 g piept de pui
- 200 g paste
http://www.despreculturism.ro/......ulara.html
Multa Bafta!

| Blank123 explică (pentru AntrenorFitness):

Mersii foarte mult!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Blank123):

Multumesti degeaba, nu o sa mananci tu atat nici peste 10 ani si apoi o sa te vaiti ca de ce esti un firav.

| Blank123 explică (pentru Cosmin86):

As putea si sa mananca, dar eu ma bazez pe forta in momentul asta, dupa o sa vad eu cum fac happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Blank123):

Si cum iti faci tu forta fara o alimentatie bogata in proteine?

cand faci forta mananci singur mai mult ca o familie intreaga.

copil mic... face el forta

| Blank123 explică (pentru Cosmin86):

O sa si manc mult, nu-ti face grij degeaba...

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca nu mananci singur cat o familie intreaga nu o sa pui muschi.

p.s. : ma refer la mancaruri bogate in proteine, nu alte prostii