| beatbox97alex a întrebat:

Salut.Vreau niste exercitii pentru marirea fortei si a rezistentei pe care le-as practica la sala sau acasa..Multumesc! happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate exercițiile trebuie făcute încet, controlat și fără aruncări de trunchi!

Faci cu maxim de greutate câte 8repetări de 5ori, cu pauză de 30secunde între ele, după care, la final: faci maxim de greutăți până nu mai poți și începi să scazi până termini greutățile fără pauză!

Foarte mult contează și metabolismul și alimentația! Eu am metabolism foarte rapid asta înseamnă că se prinde repede de mine dar mănânc tot ce prind!

Să-ți fie de bine și spor la un corp cât mai frumos! e important să nu te smucești și să le faci controlat, să simți orice mușchi ce lucrezi!

| Lionsgate a răspuns:

Presupun ca faci exerciti nu? daca vrei pentru marirea fortei, mareste greutatile, dac afaci flotari 20 fa numa 10 cu 5 kg in sapte sau etc mareste greutaitle o sa iti maresti forta, numai daca maresti greutatile, faci cu greu.