| Andreiku a întrebat:

Vreau sa fac ceva masa musculara asa cat de putin si niste patratele. Dar vreau sa fac la mine acasa, ce exercitii trebuie sa fac?

15 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Alt copil mic... vrea muschi acasa!

muschi acasa = aberatie de copii mici si firavi.

Maturizeaza-te!

p.s. : si hotaraste-te. cand pui muschi pierzi din patratele, cand pui patratele PIERZI DIN MUSCHI, hotaraste-te ce vrei mai intai.

| pirla a răspuns:

Fa multe, multe abdomene si exercitii in care lucreaza abdomenul.In cam 1 luna si ceva sigur o sa ai patratele.Asta daca nu esti mai plinut.

| Cosmin86 a răspuns (pentru pirla):

Alt copil pampalau, recomanda abdomene pentru patratele.

Esti doar un schilod care isi da si el cu parerea, nu?

| Andreiku explică (pentru Cosmin86):

Patratele vreau mai intai si as face la sala dar e cam plin in fiecare zi

| pirla a răspuns (pentru Cosmin86):

Sa stii ca eu asa am facut. Poate tu ai nevoie de mai mult antrenament.

| Cosmin86 a răspuns (pentru pirla):

Cate kg ai?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andreiku):

Ok, atunci elimina complet carbohidratii si grasimile.

mananca doar proteine, fibre si fructe, atat.

Si alearga 1 ora de 3-4 ori pe saptamana.

| pirla a răspuns (pentru Cosmin86):

60 kg

| Cosmin86 a răspuns (pentru pirla):

Deci ai patratele ca esti un slabanog, nu ca ai muschi.

Nu mai fa abdomene, sunt bune doar sa-ti distrugi coloana, mai bine alergi si faci crunch + ridicari de picioare + aplecari la cabluri + L-sit + rotatii de trunchi la bara

| MadaMadalici a răspuns:

Fa multe abdomene... dar tipuri diferite, combina-le. Ar trebui sa faci in jur de 200-300 in fiecare seara pentru a vedea rezultatele. Poti sa iti cumperi 2 gantere de 4kg si sa lucrezi cu ele.

| dyk3yy a răspuns (pentru MadaMadalici):

Femeie retardata, daca face 200 de abdomene in fiecare seara, cand se odihnesc muschii? Plus ca, de la atatea abdomene va sta ca semnul intrebarii.Si daca nu stii ce varsta are, de ce ii recomanzi gantere de 4kg?

| MadaMadalici a răspuns (pentru dyk3yy):

Este baiat, pentru un baiat 2kg este putin... In al doilea rand 200 de abdomene nu sunt foarte multe iar rezultatele se vor vedea rapid. Am o prietena care face 500 pe seara si are un abdomen perfect. Cand merg la sala dupa fiecare antrenament instructorul imi recomanda sa fac abdomene.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MadaMadalici):

Prietena ta e REDUSA MINTAL, punct.

Un abdomen perfect se obtine din alimentatie si alergat sau inot.

Nu cu abdomene ( cele mai proaste exercitii, bune sa-ti strici coloana ).

Răspuns utilizator avertizat
| Andreiku explică:

Baieti am 16 ani. Pana la urma ce sa fac ca nu pricep nimic din ce ati zis voi!