| Anonim99876 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala si vreau sa stiu de ce alimente trebuie sa ma las, am inteles ca am nevoie de proteine in special, pe care o sa le iau din lactate, carne, orez, etc. M-am lasat de dulciuri, sucuri, cartofi prăjiți, nu mai consum deloc. Si ma intrebam ce alimente trebuie date deoparte, de exemplu:painea?

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Proteinele astea ce fac? proteinele nu sunt chesti magice,miraculoase care cresc masa musculara, de ce sa elimini carbo? energia de unde o ai? din carbo,e recomandat sa ai o dieta care sa includa carbo sanatosi inainte de sport si proteinele din mancare tot inainte antrenament, ce se intampla cu proteinele, vitaminele care sunt prea multe? le eliminam prin urina, numai vorbesc ca conteaza genetica, somnul =masa musculara creste cand dormim, ridica de multe ori greutati mici de 10-15 kg,pana numai poti,apoi cu greutati mari,a doua zi bagi cardio,lasi sa se refaca masa musculara,bea multa apa, dulciurile nu sunt rele nici sucurile nici cartofi prajiti, pentru un om sanatos, tot cu limita, ai mancat ceva dulce nu sta, baga o fuga de 40 de minute